אקומנא - קהילה ו - Place Making

דרכי התקשרות

חברת אקומנא בע"מ - חשיבה שתזיז אותך!

החברה מתמחה ביצירת תנועה אצל לקוחותיה לטובת מציאת עבודה, הגדלת הכנסה ופיתוח עסקי וארגוני.

אנו פעילים מצפון ועד דרום

כתובתנו רח' התיכון 33 חיפה
מיקוד 32296

חן - 0542-333-399

יואב - 0523-834-335

מה השם שלך? מה הכתובת דואל שלך?Invalid Input מה המספר טלפון שלך?Invalid InputInvalid InputInvalid Input Invalid Inputמה תוכן הפנייה? בכמה מילים


Invalid Input Invalid Input

*פרטיותכם חשובה לנו, אנו מתחייבים שלא למסור את כתובת האימייל שלכם ושאר בפרטים לאף גורם חיצוני


קהילה ו - Place Making

אנחנו מאמינים קודם כל ולפני הכל בחיבור של המשתתפים לרצונות שלהם וליכולות שלהם. אנחנו מגיעים לקהילה בענווה גדולה ומכוונים להבין דרך המשתתפים מה המטרה הנכונה להם.

העבודה הקהילתית כוללת הכשרת לבבות ובניית אמון בשיתוף פעולה הדוק עם הגופים בקהילה שביכולתם להשפיע על הצלחת הפרויקטים. בפרויקטים הקהילתיים משתתפים מגוון מנחים ובהתאמה לצרכי הקהילה.

יוזמות קהילתיות


הנחיית תוכניות הכשרה במגוון תחומים למתנדבים בקהילות שכונתיות עם אפשרות לבניית תוכן ייעודי המותאם לאופיין של הקבוצות.

גן מוסיקלי

סדנה קהילתית לבניית קבוצת פעילים מתנדבים שתוביל פעילויות חברתיות תוך שימוש בגן מוסיקלי . 

בניית קבוצה דרך חקר רצונות קהילתיים וגיבוש עקרונות לרעיונות של קידום הגן המוסיקלי הקהילתי. חלוקת תפקידים ומיצוב הפעילים בתפקידים השונים, חיזוק יכולות בינאישיות דרך עיסוק במנהיגות אישית, אחריות אישית וקהילתית כבעל תפקיד, הכרת נקודות החוזק והתורפה של סגנון הניהול שלי ושיקוף ושיתוף מידע בין בעלי התפקידים וגורמי השפעה בקהילה.

סבתא מקשיבה...

סדנה הכשרה לקבוצת מטרה של אמהות וסבתות על מנת לפתח הובלה של פעילויות חברתיות ליצירה וקידום תקשורת מקרבת במשפחה ובקהילה.

כלים היכולים לשמש לחיבור ותמיכה בקהילה המבקשת לחולל שינוי משמעותי בתוכה. הכשרה הכוללת להעמקת ההיכרות ובניית הערכה וכבוד הדדי, חקר רצונות קהילתיים וגיבוש עקרונות לקידום מרחב קהילתי לטובת חיזוק התא המשפחתי.

עידוד תעסוקה שכונתי

הכשרת קבוצות מתנדבים במיומנויות לניהול וליווי תהליך מציאת עבודה ובניית קריירה תוך היכרות ושימוש בכלים שיעמדו לרשותו בתהליך הליווי.

בתהליך חווייתי עם המתנדבים להבנת התפקיד של מלווה תעסוקתי, היכרות עם שוק התעסוקה, כלים העומדים לרשות המתנדבים במהלך ליווי התהליך, התנסות בסימולציות ליווי הקשורות לעולם התעסוקה ולמידה כיצד לבנות תוכנית עבודה עם המשתתפים ולעזור בניהול התהליך.

עושים מקום | Place Making

 יצירת חיבור אישי של התושבים לשכונה דרך חוויה ועשייה אישית וקהילתית באמצעות הנחיית מפגשים תהליכיים לבניית וחיזוק הקהילה והקהילתיות ולטיוב המרחב הציבורי.

 

פלייסמייקינג בטירת כרמל

עבודה קהילתית + קיימות = תוצרים לבית המבוססים שימוש בעץ ממוחזר.

סדנאות הכנה של אדניות תבלינים משפחתיות ושלטים לדירות - הכל מעץ ממוחזר. הנחייה של מפגשי מובילים חברתיים וגורמים רלוונטיים מהרשות, הנחייית קבוצת נשים והפקה של ספר מתכונים שנולד מהקבוצה, הנחיית ערב סדר טו' בשבט קהילתי והכנת משלוחי פירות לחלוקה לתושבים שנבצרו מהאירוע.

אור עקיבא

עבר | הווה | עתיד - שכונה בראי הזמן.


במהלך שלב ההיכרות עם התושבים הסקנו שנדרש תהליך זיהוי צרכים יותר מעמיק מהרגיל שהוביל בסופו של דבר לבהירות הרצונות של הקהילה אל מול הרשות כאשר תוך כדי קיימנו סדנת התנעה כייפית לבניית אדניות צומחות לקהילה ובימים אלו ממשיכים בפעילות עם קבוצת הפעילים בפרויקט.

.

מתחילים...


רק התחלנו והמחשבות נודדות לפעילויות של חיבור הקהילה לגינה קהילתית קיימת, הקמת יער מאכל קהילתי וכתיבת ספר מתכונים, שיטור קהילתי, בנייה וחיזוק וועדי בתים, חיבור לפעילים משכונות אחיות בסדנת בניית אדניות לבית (עץ ממוחזר).

פיתוח קבוצות בקהילה

קבוצות גברים

מרחב מאפשר בו גברים יכולים לנהל שיח אמיתי ופתוח על סוגיות המעסיקות אותם בחייהם, החל ממשמעות האבהות דרך עולמות הקריירה ועד לתפקודם בתא המשפחתי.

התוכנית לקידום גברים הינה תוכנית ייחודית הפועלת בשתי רמות עבודה - קבוצת עבודה וליווי אישי. התכנית באה לתת מענה לגברים בעולם החדש, עולם שבו הגבר נמדד גם על היכולת שלו להתנהל עם משפחתו, להיות משמעותי בתחומי החיים השונים, להתקדם מקצועית ותעסוקתית, להיות אב משמעותי לילדיו ולנהל זוגיות בריאה עם בת זוגו ו/או אם ילדיו.

קבוצות נשים (גיל שלישי)

הקבוצות לנשים בוגרות ו\או בנות הגיל השלישי עוזרות להפיג תחושת בדידות, לבסס משמעות וליצוק תוכן מעשיר לחייהן של הנשים.

הקבוצות נעות סביב צירי תוכן הרלוונטיים לקבוצה דוגמת פעילות בונת עצם וחיבור לתהליכי שימור ובנייה בחיים, מתכוני תבשילים ועבודה על חשיפה ושיתופיות, הכשרות העשרה ועבודה על נתינה וחניכה. הדוגמאות הללו נולדו מתוך עבודת שטח מוצלחת עם קבוצות נשים ובמסגרות מגוונות.

קבוצות הורים למשפחות מתמודדות

קבוצות העצמה, העשרה והכשרה להורים במשפחות הכוללות ילדים עם צרכים מיוחדים על גווניהם השונים (אוטיזם, נכות ו\או מגבלה פיזית, קשב וריכוז וכו').

המשמעות המרכזית של קבוצות אלו היא פיתוח ההכרה שאנו לא לבד בסיפור הזה כאשר עצם ההשתפות מעניקה תחושת רווחה ובקבוצות אנו דנים באופי השינוי שהמשתתפים מבקשים להביא למשפחתם ובדרכים והיכולות לחולל שינוי זה כחלק ממהלך חיי היומיום של המשפחה.

דרכי התקשרות

חברת אקומנא בע"מ - חשיבה שתזיז אותך!

החברה מתמחה ביצירת תנועה אצל לקוחותיה לטובת מציאת עבודה, הגדלת הכנסה ופיתוח עסקי וארגוני.

אנו פעילים מצפון ועד דרום

כתובתנו רח' התיכון 33 חיפה
מיקוד 32296

חן - 0542-333-399

יואב - 0523-834-335

השאר פרטים ונחזור אליך

מה השם שלך?
מה הכתובת דואל שלך?
מה המספר טלפון שלך?
מה תוכן הפנייה? בכמה מילים
Invalid Input
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input